W tej kadencji do majątku gminy wracają kolejne budynki. Burmistrz Tomasz Kulczyński dotychczas odzyskał m.in. budynek dworca kolejowego i budynek po dawnym Tauronie, gdzie ma powstać Centrum Obsługi Administracyjnej. Tym razem w mediach społecznościowych podzielił się z mieszkańcami kolejnym sukcesem.

O tym, że Burmistrz Tomasz Kulczyński sukcesywnie odzyskuje budynki, które na stałe wpisały się w historię Chocianowa pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Szczegóły znajdziecie w artykułach: "Wszystkie sprawy załatwią w jednym miejscu" oraz "Dworzec PKP wraca do Chocianowa". Tym razem kolejny budynek wraca do gminnego mienia.

- Odzyskana została nieodpłatnie nieruchomość dawnej Spółdzielni Kółek Rolniczych funkcjonującej w Chocianowie. Bardzo się cieszę - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Pracowaliśmy nad tym od dłuższego czasu - dodał włodarz Kulczyński wskazując na współpracę z Klubem Radnych Chocianów 2023 oraz Prawem i Sprawiedliwością.
Ten majątkowy sukces gminy możliwy był dzięki wytężonej pracy radców prawnych, których działania spowodowały, że budynek dawnej spółdzielni wrócił do macierzy.

- Kolejny raz, skuteczne działania Naszych radców prawnych przyniosły wymierny efekt finansowy dla Gminy. Teraz podejmiemy działania zmierzające do jak najbardziej efektywnego wykorzystania pozyskanego terenu i nieruchomości - zaznaczył Burmistrz Tomasz Kulczyński. - To kolejny majątek, który w tej kadencji przejmujemy - dodał Kulczyński.
Jak się dowiadujemy z wpisu (całość na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/319063063564379) już niebawem chocianowski samorząd naprawi kolejne nieudolne decyzje sprzed lat.