W Regionalnym Centrum Kultury w Chocianowie rusza kolejny semestr warsztatów z robotyki i programowania dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Warsztaty, które nie tylko uczą kreatywności, logicznego myślenia i pracy zespołowej, ale są również gwarancją świetnej zabawy już niebawem wystartują w Regionalnym Centrum Kultury w Chocianowie. Zajęcia odbywać się będą w dwóch 6-osobowych grupach: "Wynalazca" przeznaczonej dla dzieci w wieku 6 i 7 lat (miesięczny koszt to 90 złotych) oraz "Inżynier" dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat (miesięczny koszt to 120 złotych).

Zajęcia odbywać się będą w soboty w godzinach od 10:00 do 13:30, przy czym grupy Wynalazców swoje zajęcia zaczynać będą o 10:00 i o 11:00, a Inżynierowie o godzinie 12:00. Taki podział został przygotowany ze względu na zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią. Na każdego uczestnika będzie przypadać jeden laptop oraz jeden zestaw edukacyjny LEGO. Zostaną zachowane także bezpieczne odstępy między uczestnikami, a sprzęt będzie dezynfekowany przed każdymi zajęciami.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego już teraz warto zarezerwować miejsce na tych warsztatach. Zapisy odbywają się zarówno w Regionalnym Centrum Kultury pod numerem telefonu: 76-818-55-80 oraz w prowadzącej cały cykl Klockotece pod numerem telefonu: 535-577-511.
[KN]