Mniej niż wczoraj, tak w trzech słowach można podsumować tendencję zachorować na COVID-19 w Powiecie Polkowickim. Nadal najwięcej nowych chorych w gminie Polkowice, tam także najwięcej ozdrowieńców. Bilans zachorowań i ozdrowień dzisiaj wychodzi na zero. Maleje za to liczba osób na kwarantannie.

Mamy 917 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego.

Na terenie naszego powiatu mamy łącznie 23 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Najwięcej pochodzi z gminy Polkowice (16 nowych diagnoz), na drugim miejscu znalazła się gmina Chocianów (5 nowych diagnoz), a na trzecim ex aequo Przemków i Grębocice (po 1 nowej diagnozie). Oprócz malejącej liczby nowych zakażeń, optymizmem napawa rosnąca liczba ozdrowieńców. Do dzisiaj w Powiecie Polkowickim jest ich już 251. Ostatniej doby to grono zasilili mieszkańcy gmin: Polkowice (9 osób), Gaworzyce (5 osób), Radwanice (4 osoby), Chocianów (3 osoby), Grębocice i Przemków (po jednej osobie).

Spada liczba osób skierowanych na izolację. Dzisiaj jest ich łącznie 694 mieszkańców naszego powiatu. Najwięcej pochodzi z gmin Polkowice (363 osoby), Chocianów (123 osoby) i Gaworzyce (81 osób). Zdecydowanie mniej osób na kwarantannie jest w gminach Radwanice (48 osób), Grębocice (45 osób) i Przemków (34 osoby). Nadzorem nadal objętych jest 16 osób, jednak nikt nie wymaga hospitalizacji. Od początku epidemii w Powiecie Polkowickim koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u 460 osób. Dotychczas wyzdrowiało 251 osób, a 8 niestety zmarło. Oznacza to, że nadal w naszym powiecie jest 201 aktywnych zarażonych koronawirusem.
[KN]