Już w ubiegłym tygodniu dzieci bawiące się na placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim w Chocianowie skarżyły się na latające owady. Osy były tak uciążliwe, że nie obeszło się bez interwencji jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Chocianowa.

Już w piątek tj. 06.09.2019r. koło godziny 17:00 na zgłoszenie dyrekcji Przedszkola Miejskiego w Chocianowie na miejscu pojawiła się jednostka OSP z Chocianowa, która zlokalizowała gniazda i zabezpieczyła miejsca wylotu owadów. - Niestety przez kilka dni osy znalazły inne miejsce wylotu i problem znów powrócił - mówi pracownik Przedszkola Miejskiego w Chocianowie.

W dniu wczorajszym strażacy z naszej gminy ponownie musieli interweniować, tym razem na miejsce przyjechała jednostka Straży Pożarnej z Trzebnic oraz Szklar Dolnych. Poza zabezpieczeniem terenu taśmą ostrzegawczą strażacy spryskali specjalnym środkiem miejsca wylotów os w celu częściowego usunięcia problemu. Niestety z braku specjalistycznego sprzętu nie są w stanie usunąć całych gniazd os, które swoje gniazda pobudowały głęboko w ziemi przy tylnych schodach prowadzących do placówki. Zgłoszenie trafiło już do Pogotowia Weterynaryjnego i w dniu dzisiejszym gniazda w całości zostaną usunięte.

Przedszkole Miejskie jak również Ochotnicza Straż Pożarna wprowadziła wczoraj całkowity zakaz wchodzenia do ogrodu i korzystania z placu zabaw, a także otwieranie okien w placówkach do czasu całkowitego zlikwidowania gniazd os.