Jak informuje lokalna telewizja Chocianow.tv, kierowcy w Michałowie i Chocianowcu ucieszą się z działań swoich radnych, Pawła Bujaka i Artura Wandycza. Dzięki ich współpracy z burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim łącznie 75 wywrotek po 25 ton każda poprawi nawierzchnię dróg w tych miejscowościach (wideo poniżej).

Jeszcze przed weekendem mieszkańcy Michałowa mogli cieszyć się z utwardzenia nawierzchni dróg w swojej miejscowości. Gmina zużyła tam około 50 wywrotek materiału służącego poprawie warunków jazdy. To bardzo rozległa wieś, stąd utwardzeniem objęto blisko 6 km dróg gruntowych. Dzisiaj z utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy tzw. drogi Wiśniowej w Chocianowcu. Aktualnie są tam prowadzone identyczne, jak w Michałowie prace polegające na utwardzeniu drogi, z której korzysta wielu mieszkańców. Na potrzeby tego zadania Gmina zużyje około 25 wywrotek.

Tak, jak w kwestii drogi w Michałowie o inwestycję zabiegał radny Rady Miejskiej Paweł Bujak, tak poprawa drogi w Chocianowcu jest możliwa dzięki staraniom radnego Rady Miejskiej Artura Wandycza. Wszystkie te działania pokazują jak ważna jest dobra współpraca radnych z Burmistrzem Miasta i Gminy Chocianów Tomaszem Kulczyńskim. W tej sprawie Gmina podpisała stosowne porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Wszystkie prace drogowe wykonuje specjalistyczne przedsiębiorstwo z Dolnego Śląska. Na mocy tego porozumienia prace drogowe będą kontynuowane również w przyszłym roku.
[KN]