Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odnotowali kolejny sukces: odzyskali przedmioty skradzione z szafek należących do górników oraz dwa samochody ukradzione z parkingu przy Szybie R-9 Zakładów Górniczych Rudna. W wyniku podjętych czynności operacyjnych za policyjne kraty trafił 41-letni mężczyzna odpowiedzialny za te przestępstwa.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Grębocice. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna ma związek z licznymi kradzieżami mienia, które zostało skradzione w nocy z 19 na 20 lutego bieżącego roku z szafek znajdujących się w szatni Szybu R-9 Zakładów Górniczych Rudna. W dwóch szafkach znajdowały się również kluczyki od samochodów, które również zostały następnie ukradzione.

- Sprawca włamał się ostatecznie do 4 szafek skąd zabrał mienie o wartości 6850 złotych, w tym m.in. pieniądze, markową odzież, telefony komórkowe, karty płatnicze i dokumenty pokrzywdzonych. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie także przełamanie zabezpieczeń kontenera znajdującego się na terenie zakładu skąd zginęły m.in łożyska i gaśnice przeciwpożarowe - informuje sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach - sprawca w dwóch z wymienionych szafek odnalazł kluczyki od samochodów i ruszył na parking, gdzie odjechał audi a4, a następnie ukradł opla vectrę. Łączną wartość obu pojazdów oszacowano na kwotę 24200 złotych - dodaje rzecznik policji.

Policjanci nie dość, że odzyskali oba utracone pojazdy i znaczną część skradzionego mienia to zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 41-latkowi, aż 8 zarzutów kradzieży z włamaniem, za co może on trafić do zakładu karnego nawet na 10 lat.
[KN]