Jak donosi portal Regionfan.pl podróżujący regionalnymi pociągami Dolnoślązacy mogą zgłaszać swoje uwagi na temat rozkładu jazdy. Ich sugestie będą brane pod uwagę przy układaniu przyszłorocznych kursów. To także szansa dla Chocianowian na zgłoszenie potrzeby przywrócenia kolei do naszej gminy. 

Konsultacje ogłoszone przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, dotyczą rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 13 grudnia tego roku. Mieszkańcy, którzy mają pomysły na usprawnienie kolejowych połączeń w regionie, mogą przesyłać te propozycje do 12 lutego włącznie, wypełniając w tym celu specjalny formularz i wysyłając go na adres e-mail: kontakt.koleje@dolnyslask.pl. Formularz oraz instrukcje jego wypełnienia dostępne są do pobrania tutaj.

Urząd Marszałkowski podkreśla, że konsultacje dotyczą wyłącznie rocznego rozkładu jazdy kolei na Dolnym Śląsku, dlatego nie będą brane pod uwagę żadne zgłoszenia dotyczące połączeń dalekobieżnych, w tym z oferty Intercity, Eurocity, TLK czy przewoźników międzynarodowych. Konsultacje nie dotyczą też stanu linii kolejowych, taboru kolejowego i dworców. Każde inne zgłoszenie, przesłane według instrukcji UMWD, będzie rozpatrzone, a jego nadawca otrzyma na nie odpowiedź e-mailem.

[KN]