W mediach pojawiają się kolejne informacje dotyczące najważniejszej w historii Chocianowa wizyty, jaką na zaproszenie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego odbyła druga osoba w państwie, Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. Obok oficjalnej relacji na stronie kancelarii sejmu oraz na naszym portalu, dzisiaj wideo zamieściła także lokalna telewizja Chocianow.tv (wideo poniżej).

To nie pierwszy raz, kiedy decyzje włodarza naszej gminy skierowane są, aby docenić trudy pracy naszych strażaków. Tylko w ciągu ostatniego półtora roku otrzymali oni wiele wsparcia, o czym pisaliśmy w naszych artykułach: "Trzebnice z nowym wozem strażackim", "Straż w Michałowie bogatsza o nowy wóz", "Z Wrocławia na Podhale, z Podhala do Trzebnic" oraz  "Szklary Dolne z nowym sprzętem".

Dzisiaj w mediach społecznościowych oraz na stronie www.chocianow.tv odnaleźć możemy najnowszy reportaż, który relacjonuje odsłonięcie pomnika św. Floriana postawionego w hołdzie tutejszym strażakom. Pełnienie tak istotnej funkcji publicznej, jaką jest funkcjonariusz Straży Pożarnej, niezwykła odwaga i niebezpieczeństwo, z którymi osoby te muszą zmagać się w codziennej pracy, zasługują na pamięć i hołd. Przypomnijmy, że kamień, na którym wisi pamiątkowa tablica, ufundowany został przez wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Wandycza oraz szefa Klubu Radnych Chocianów 2023 Artura Wandycza.

Warto podkreślić, że Ochotnicze Straże Pożarne na terenie gminy Chocianów zrzeszają lokalne społeczeństwo, członkowie niejednokrotnie uczestniczą w zdarzeniach losowych, niosąc pomoc mieszkańcom wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej. Właśnie dlatego działania Burmistrza wymierzone były w jak najlepszą promocję tego wydarzenia i wpisania go w historię gminy, a obecność Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek na tej uroczystości tylko to potwierdza.