Przez najbliższe cztery dni może nam towarzyszyć silny wiatr. Szczegóły odczytujemy z prognozy zagrożeń meteorologicznych wydanej przez IMGW-PIB.

Od niedzieli, 4 lutego od godziny 7:30 do czwartku, 8 lutego do godziny 7:30 Powiat Polkowicki znalazł się w prognozie zagrożeń meteorologicznych. Przez trzy z czterech dni spodziewany jest na tym obszarze silny wiatr, który zdecydowanie zelżeje na około dobę, we wtorek, 7 lutego. Prognoza ma charakter przewidywań opartych m.in. o dynamicznie zmieniające się dane. Na niedzielę, poniedziałek i środę przewidywany jest pierwszy stopień silnego wiatru. Co to oznacza?

Już od jutra może towarzyszyć nam wiatr w porywach od 70 do 85 km/h, a średnia prędkość wiatru może wynieść nawet między 55 a 70 km/h. Okazuje się jednak, że na dynamicznych mapach, które swoim zasięgiem obejmują naszą gminę, ten wiatr nie będzie osiągał maksymalnych wartości odczytywanych z ostrzeżeń dla całego powiatu.

Nie oznacza to jednak, że możemy spać spokojnie. Warto na ten czas zabezpieczyć przedmioty znajdujące się na świeżym powietrzu.