Mieszkańcy ulicy Fabrycznej wreszcie będą mieszkać w przyjaznej okolicy. Wszystko za sprawą dobrej współpracy radnego Henryka Osolińskiego z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim. Urzędnicy tutejszego magistratu przedstawili koncepcję zagospodarowania terenów pomiędzy blokami mieszkalnymi.

W chwili obecnej teren jest porośnięty trawą, niskimi iglakami oraz znajdują się tam nasadzenia z żywopłotu. Między blokami znajdują się m.in. parking, śmietniki, a także urządzenie do zabawy dla dzieci z drabinkami. Po rewitalizacji ten obszar ma wreszcie wyglądać nowocześnie. To kolejne miejsce w okręgu radnego Osolińskiego, które dzięki współpracy z włodarzem będzie wyglądać jak przystało na XXI wiek (czytaj: "Nowa instalacja w pobliżu targowiska").

- Przygotowana koncepcja zakłada uporządkowanie tego terenu. Głównym celem było wyznaczenie stref dla mieszkańców o zróżnicowanej grupie wiekowej. Ogrodzony plac zabaw pozwoli najmłodszym spędzić czas na świeżym powietrzu, natomiast ciekawie wkomponowana w zieleń fontanna wraz ze stolikami szachowymi będzie strefą relaksu dla pozostałych mieszkańców - wymienia Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Elementy małej architektury w postaci ławek, koszy oraz stojaków rowerowych, a także wiaty śmietnikowe będą utrzymane w tym samym stylu, całość zaś będzie zaakcentowana zielenią, która upiększy nowopowstałe strefy. Wierzymy, że dzięki zaproponowanym zmianom teren stanie się atrakcyjniejszy i bardziej przyjazny dla mieszkańców - dodaje Wan.
Nadrzędnym celem koncepcji było uporządkowanie a także dostosowanie terenu pomiędzy budynkami wielorodzinnymi do potrzeb mieszkańców. Wszystkie elementy nowej przestrzeni zostały zaprojektowane w takiej formie, aby wzajemnie się ze sobą komponowały i tworzyły spójną całość. Projekt ma podnieść estetykę zielonej przestrzeni publicznej oraz zaspokoić potrzeby mieszkańców.

- Cieszę się, że współpraca dla dobra mieszkańców jest możliwa, ponieważ to, co robimy robimy właśnie dla nich. Pan Burmistrz Kulczyński przekonał mnie swoimi działaniami, dlatego po wyborach uzupełniających postanowiłem go wesprzeć i dzisiaj widać tego efekty - chwali współpracę z włodarzem naszej gminy radny Rady Miejskiej w Chocianowie Henryk Osoliński. - Po wyborach rozmawialiśmy na temat miejskiego bazaru i efekty już widać, rozmawialiśmy o ulicy Fabrycznej i niebawem będą widoczne efekty, jest więcej takich tematów i jestem przekonany, że mieszkańcy będą zadowoleni z naszej wytężonej dla nich pracy - dodaje radny Osoliński.
O postępach prac, a także szczegółach, jakie znalazły się w planie rewitalizacji tego miejsca niebawem poinformujemy.