- 45 lat i 41 dni – tyle mieszkańcy Gminy Chocianów czekali, aby teren stadionu, na którym o swoje trofea walczyły pokolenia piłkarzy Stali Chocianów, formalnie stał się własnością gminy. Tego sukcesu dokonał Burmistrz Tomasz Kulczyński już w swojej pierwszej kadencji - zauważyli dziennikarze chocianow.tv, których reportaż możecie obejrzeć także pod naszym artykułem.

Warto podkreślić, że na przestrzeni ponad 45 lat nikt nie zadbał o to, aby teren stadionu był własnością mieszkańców. Pisaliśmy o tym na naszym portalu wielokrotnie (czytaj: "Jaki los czeka stadion?" oraz "Chocianowski stadion wreszcie własnością Gminy?"). Teraz to się zmieniło.

- Jestem bardzo wdzięczny sprzedającemu, że doszliśmy do porozumienia w ramach ceny. Negocjacje były twarde, ale jak widać konstruktywne. Rozmowy od początku układały się dobrze, także bardzo się cieszę, że po tak naprawdę się kilkudziesięciu latach udaje nam się wejść w posiadanie budynku stadionu, stadionu, całego obszaru, który nigdy nie był gminny - mówił przed kamerą lokalnej telewizji Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Dziennikarze rozmawiali także z poprzednim właścicielem tego terenu. Cały reportaż obejrzycie także pod naszym artykułem. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.