Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebnicach pochwaliła się chwilę przed godziną 14. na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych nowym nabytkiem. Chodzi o pojazd strażacki JELCZ P420 GCBA 10/32 Hydromil II o pojemności 10 tysięcy litrów wody.

Nowy samochód ma niezależny silnik do podawania wody, co jak zauważają strażacy jest rzadkością w takich samochodach. Z wpisu możemy także dowiedzieć się, że ten samochód swoje początki miał w stolicy naszego województwa, Wrocławiu, jednak ostatecznie do Trzebnic przyjechał z oddalonej o blisko pół tysiąca kilometrów gminy Czorsztyn.

- Samochód pozyskaliśmy za zgodą i pomocą Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego oraz naszego radnego Piotra Wandycza, który pomaga i doradza w każdej kwestii - informują trzebniccy ochotnicy. - Samochód pochodzi z naszych wysokich gór z Podhala, z miejscowości i gminnej OSP Czorsztyn w powiecie nowotarskim - dodają strażacy.
Teraz ochotnicy pożarowi załatwiają wszystkie formalności związane z przyjęciem pojazdu na stan. Z tej okazji życzymy im, aby samochód był niezawodny w działaniu, lecz jednocześnie, aby nie był potrzebny.
[KN]