W ubiegłą środę, 12 maja dzięki inicjatywie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego Biblioteka Publiczna w Chocianowie zorganizowała szereg spotkań ze znanym aktorem, autorem tekstów piosenek, kabareciarzem, a także entuzjastą poprawnej polszczyzny, Maurycym Polaskim. Reportaż z tego wydarzenia przygotowała lokalna telewizja chocianow.tv (wideo poniżej).

W warsztatach udział wzięli uczniowie klas I-III aż trzech podstawówek z naszej gminy. Spotkania odbyły się w Parchowie, Szklarach Dolnych oraz Trzebnicach. Redaktorom lokalnej telewizji chocianow.tv udało się porozmawiać ze znamienitym gościem, który opowiedział, co skłoniło go do prowadzenia takich zajęć, a także jak z postawionymi zadaniami poradzili sobie uczniowie w naszej gminie. Po spotkaniach uczestnicy warsztatów mogli zakupić książki autorstwa Maurycego Polaskiego, a także zdobyć jego autograf.

Całość do obejrzenia w reportażu przygotowanym przez lokalną telewizję chocianow.tv. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, wystarczy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.