Wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że udział w wyborach 7 kwietnia jest naszym obowiązkiem. Udowadniacie to biorąc udział w nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych, na których przekonujecie, że idziecie na wybory 7 kwietnia, bo Wasz głos jest ważny! Oprócz tego wieszacie u siebie banery od Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego zachęcające do udziału w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Teraz do udziału w wyborach 7 kwietnia zachęca także Powiat Polkowicki. Stawką 40 tysięcy złotych!

O prowadzonej w mediach społecznościowych akcji profrekwencyjnej pisaliśmy w artykule: "Mieszkańcy jednogłośnie: IDZIEMY NA WYBORY". Do tej inicjatywy dołączył Burmistrz Tomasz Kulczyński, który zachęcił mieszkańców do wieszania banerów, które promują udział w wyborach samorządowych 7 kwietnia.

(dalsza część artykułu pod nagraniem)


Mieszkańcy bardzo chętnie odpowiedzieli na apel włodarza, pokazując jak ważny jest dla nich udział w wyborach samorządowych 7 kwietnia, wieszając banery na swoich płotach w widocznych miejscach naszej gminy.

(dalsza część artykułu pod nagraniem)


Teraz do akcji włączył się także Powiat Polkowicki, który organizuje konkurs dla gminy z najwyższą frekwencją, a w nim do wygrania 40 tysięcy złotych!

UWAGA! Walczymy o wysoką frekwencję wyborczą w powiecie polkowickim. Dlatego już dziś ogłaszamy akcję "GŁOSUJESZ-DECYDUJESZ"!!! Gmina z powiatu polkowickiego, w której osiągnięta zostanie najwyższa frekwencja wyborcza głosów oddanych w wyborach do Rady Powiatu Polkowickiego otrzyma wsparcie w realizacji zadań statutowych w wysokości 40.000 zł! To kolejny dobry powód, by iść na wybory - informują urzędnicy Starostwa.
Mieszkańcy Gminy Chocianów już niejednokrotnie udowodnili, że święto demokracji jest bardzo ważne. W wyborach do parlamentu w ubiegłym roku (15 października 2023 roku) do urn poszło ponad 71% wyborców z naszej gminy. Co prawda wtedy zajęliśmy dopiero 4 miejsce wśród gmin powiatu, ale do pierwszego miejsca na podium zabrakło tylko 249 głosów, co oznacza, że jeśli teraz zachęcimy nasze pełnoletnie dzieci, naszych rodziców, dziadków i znajomych, wówczas mamy szansę być najlepszą frekwencyjnie gminą w Powiecie Polkowickim. Co ciekawe, w poprzednich wyborach samorządowych (z 2018 roku - przyp. red.) byliśmy drugą gminą z najwyższą frekwencją w naszym powiecie, a do zwycięstwa zabrakło wówczas tylko 47 wyborców. Tym bardziej warto zachęcać rodzinę i znajomych do udziału w wyborach samorządowych 7 kwietnia.