- W Zespole Szkół w Chocianowie w tym roku uczy się dokładnie 168 uczniów z terenu Gminy Polkowice - przekazali dziennikarze TV Regionalnej, którzy również nagłaśniają problem braku działania Powiatu Polkowickiego w zakresie realizacji swojego ustawowego zadania. Na radnym z Gaworzyc, który obecnie rządzi Starostwem Powiatowym suchej nitki nie zostawiają uczniowie, którzy od jutra mogą nie załapać się na transport z Polkowic do Chocianowa. Cały reportaż obejrzycie także pod naszym artykułem.

Na naszych oczach spełnia się czarny scenariusz, przed którym przestrzegali zarówno radni z Chocianowa, jak i regionalne media (czytaj: "Powiatowy autobus jednak nie przyjedzie?").

- Młodzież z gminy Polkowice dojeżdża do Chocianowa bezpłatną komunikacją miejską, a właściwie dojeżdżała. Od 14 września bowiem uczniowie nie będą mieli jak dostać się do szkoły - informują dziennikarze Telewizji Regionalnej. - To pokłosie decyzji Starosty Polkowickiego Kamila Ciupaka, który nie chce współfinansować darmowej dla mieszkańców komunikacji - dodają.
Te doniesienia przed kamerą regionalnej telewizji komentują sami zainteresowani, czyli uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie, nie zostawiając na radnym z Gaworzyc suchej nitki. Obejrzyjcie sami!