Nie milkną kolejne echa wczorajszej wizyty Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek w naszej gminie. Oprócz transmisji na żywo z Chocianowa w ogólnopolskich mediach informacyjnych i wzmianki w głównym wydaniu Wiadomości TVP, o tym spotkaniu wspomina także Kancelaria Sejmu na swojej oficjalnej stronie.

Odsłonięcie pomnika św. Floriana idealnie wpisało się w obchody państwowego święta Dnia Strażaka. Skuteczne starania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, aby w uroczystości wzięła udział druga osoba w państwie, Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek to doskonała nagroda za trudy służby strażaków z naszej gminy.

- Bardzo dziękuję Pani Marszałek Elżbiecie Witek za obecność, za dobre słowa i zainteresowanie naszą gminą. To z pewnością najważniejsza w historii Chocianowa wizyta. Dotychczas politycy tak wysokiej rangi państwowej nie byli zainteresowani oficjalnymi odwiedzinami, od niedawna ta tendencja się zmienia - zauważył Burmistrz Tomasz Kulczyński. - W tym miejscu chciałbym podziękować za owocną współpracę pani Anecie Trela, sekretarz Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 1 oraz dyrektor biura poselskiego pani Marszałek, a także pani Senator Dorocie Czudowskiej i pani Poseł Ewie Szymańskiej. Nasza gmina jest zawsze otwarta na te odwiedziny - dodaje Burmistrz.
W tym miejscu warto przypomnieć niedawne spotkanie mieszkańców naszej gminy z parlamentarzystkami, o czym informowaliśmy w naszym artykule: "O szkolnictwie i nie tylko z Senator Czudowską". Dobre relacje Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z ogólnopolskimi politykami napawają optymizmem także w kwestii planów włodarza Chocianowa na realizację swoich obietnic wyborczych. Powodują także bardzo dobre wrażenie i budują dobre imię naszej gminy, o czym pisaliśmy w artykule: "Czudowska: jestem pod wrażeniem".

- Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyjeżdżają do naszej gminy w słusznej sprawie, na Senator Czudowską zawsze można liczyć. Dziękuję za tę dobrą promocję i udaną współpracę, bo wszystko, co robimy, robimy dla mieszkańców - dziękuje Kulczyński.