Związek Gmin Zagłębia Miedziowego na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych przypomina o tym, jakie odpady będą odbierane, a jakie nie będą odbierane w zależności od złożonej deklaracji. Ponownie prezentujemy film, w którym pokazano jak prawidłowo wypełnić deklarację śmieciową.

Jak dowiadujemy się ze strony związku "bioodpady nie będą odbierane z nieruchomości jednorodzinnych, których właściciele zadeklarowali posiadanie przydomowego kompostownika" i gdzie składować będą te bioodpady. Pracownicy zrzeszenia gmin proszą w związku z tym o zwrócenie szczególnej uwagi na poprawne wypełnianie deklaracji. Blisko miesiąc temu, w naszym materiale p.t. "Śmieci taniej dla najmniejszych (wideo)" prezentowaliśmy film instruktażowy Związku Gmin Zagłębia Miedziowego, z którego możemy dowiedzieć się jak prawidłowo wypełnić deklarację. Poniżej możecie obejrzeć go ponownie.

Deklaracje można złożyć osobiście w siedzibie Związku w Polkowicach przy ul. Małej 1, gdzie przy wejściu znajduje się skrzynka, do której można wrzucić wypełnioną deklarację. Podobna skrzynka, oznaczona logiem ZGZM, dostępna jest także w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów. Można także przesłać korespondencją tradycyjną na adres Biura Związku Gmin Zagłębia Miedziowego, ul. Mała 1, 59-100 Polkowice lub drogą elektroniczną, za pośrednictwem skrzynki podawczej funkcjonującej w ramach ePUAP. Złożenie deklaracji w ten sposób wymaga posiadania certyfikatu kwalifikowanego lub profilu zaufanego.
[KN]