Kolejna, tym razem ogólnoświatowa akcja, dotarła do Chocianowa. Bookcrossing, czyli dzielenie się książkami z innymi jest bardzo ciekawym pomysłem. Zgodnie z zamysłem osoba zostawia swoją książkę w miejscach publicznych, może ją również zamienić na inną czy też po przeczytaniu przekazać kolejnym osobom.

Z angielskiego można tłumaczyć to jako krążąca książka. To niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku i ma coraz więcej zwolenników w Polsce.

W Chocianowie pojawiły się już dwie półki - w Urzędzie Miasta i Gminy oraz w bibliotece, możliwe że już niedługo powstaną nowe punkty w mieście. Pomysł jednoczy miłośników czytania i pozwala dzielić się książkami. Zasady są proste: przynieś książkę, zostaw, zabierz inną, odłóż na dowolną półkę bookcrossingową.

Niedługo okaże się czy pomysł przyjmie się w Chocianowie i zyska popularność tak jak w innych miastach. Niemniej jednak już wzbudza zainteresowanie mieszkańców.