W zeszłym tygodniu zdemolowana została skrzynka do zasilania fontanny i jej oświetlenia. W zeszłym miesiącu demolkę przeżyła skrzynka sterownicza do podlewania. Niestety również w ciągu ostatnich kilku nocy kolejne kuksańce oberwał nasz Rynek, o czym słusznie donosi Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Mieszkańcy takie zachowanie najczęściej komentują słowami "no cóż, takie zachowanie wynosi się z domu". Niestety nie ma się czym chwalić, co zauważają także pracownicy tutejszego miejskiego zakładu. Aby naprawić zniszczenia, znów trzeba będzie zrezygnować z inwestycji. Rozebrana kostka, popękana fontanna, połamane zraszacze, połamane krzewy i zniszczone ławki to bilans ostatnich zabaw lokalnych rzezimieszków.

- Możemy wszyscy podziękować i pogratulować wspaniałej zabawy - złośliwie ironizują pracownicy MZGKiM Chocianów. - Rodzicom można również pogratulować. Jeśli teraz nie potraficie zapanować nad swoimi pociechami, to co będzie dalej? - pytają osoby, które będą odpowiedzialne za naprawę tych zniszczeń.

Co istotne, MZGKiM Chocianów zwraca uwagę, że w czasie dokonywania zniszczeń Rynek był pełen mieszkańców, a przykrym jest to, że tylko jedna osoba zareagowała. Istnieje jednak duża szansa na złapanie sprawców, których prawdopodobnie uchwyciły kamery tutejszego monitoringu.
[KN]