Na jednym z portali społecznościowych, na stronie "KGHM to my" pojawiło się nagranie, na którym prezes miedziowego holdingu, Marcin Chludziński podsumowuje obecną sytuację, w jakiej znalazła się spółka i nasz kraj.

Prezes Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi na nagraniu wideo zatytułowanym "Prezes KGHM Marcin Chludziński apeluje do pracowników o spokój i mobilizację" zaczyna od podsumowania ogólnej sytuacji słowami "nasza firma, tak jak cały kraj, przechodzi przez trudny czas".

- Wzrost liczby zakażeń wirusem COVID-19, także w naszym regionie, musi rodzić niepokój, ale też i mobilizację. Musimy działać wspólnie, ramię w ramię, by przez ten okres przejść spokojnie i bezpiecznie - apeluje Prezes Polskiej Miedzi - Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Dziś przede wszystkim liczy się spokój i opanowanie.

Na nagraniu słyszymy, że KGHM w odpowiedzi na te potrzeby podjął szereg działań. Jednym z nich jest decyzja o zakazie zagranicznych wyjazdów służbowych dotyczącym wszystkich pracowników. Do minimum ograniczony zostanie udział w konferencjach, szkoleniach i innych spotkaniach aż do odwołania. Kolejnym z podjętych działań jest umożliwienie pracy zdalnej (czyli z domu) pracownikom, którzy ukończyli 65. rok życia. 

- Zgodnie z zaleceniami lekarzy udostępniliśmy środki higieny i płyny dezynfekujące - wylicza Chludziński - postanowiliśmy uruchomić specjalną infolinię dla pracowników. Dzwoniąc tam, czy na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymają Państwo rzetelne i sprawdzone informacje - dodaje prezes KGHM.

Numer miedziowej infolinii to: 887-843-612.
[KN]