W tym roku za sprawą dużego zainteresowania zajęciami tanecznymi z ZUMBY od czerwca w każdy poniedziałek i czwartek w Regionalnym Centrum Kultury odbywają się spotkania taneczne pod okiem licencjonowanego instruktora Magdaleny Kwiatkowskiej – Korczowskiej w dwóch grupach: początkująca od godziny 19:15, natomiast grupa druga od godziny 20:15.

- Zumba łączy w sobie zajęcia taneczne oraz fitness, przynosząc efekty dla ciała i samopoczucia. Zumba ma na celu wzmocnić ciało, pomóc pozbyć się zbędnych kalorii, ale też sprawiać radość i dostarczać pozytywnych endorfin – mówi instruktorka.

Spotkania, jakie odbywają się na sali w RCK to godzinny dynamiczny i bardzo energiczny program, który składa się z różnych konfiguracji ruchowych, wykonywanych w rytm szybszych brzmień, przeplatanych nieco spokojniejszymi.

Obecnie zajęcia zrzeszają ok. 50 osób. Uczestnicy chętnie ćwiczą nowe układy i reprezentują gminie Chocianów na licznych wydarzeniach, które odbywają się na terenie gminy oraz w ościennych powiatach. W tym roku Chocianowska ZUMBA wzięła udział m.in. w,, II Traktor-Jadzie’’ w Chocianowcu czy Chocianowskich Dniach Jagody.

W każdej chwili można dołączyć do grona osób tańczących, wystarczy przyjść i zapłacić 10 zł prowadzącej w dniu i godzinie podanej powyżej. Zajęcia nie zobowiązują do stałego uczestniczenia. W zajęciach może wziąć udział, każda chętna osoba bez względu na wiek czy płeć.

Więcej informacji u instruktora pod numerem 530-423-641.