Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie, Piotr Wandycz zwrócił się dzisiaj do Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów z prośbą o montaż dozownika do płynu dezynfekującego w naszym mieście. Czy nasza gmina pójdzie w ślady Jawora, w którym taki dozownik stoi od wczoraj?

"To ważne żeby każdy bez względu na zasób portfela mógł być tak samo chroniony. Nie wykluczam także kolejnych ruchów w zakresie ochrony przed koronawirusem"
Wszystko wskazuje na to, że niebawem w centrum Chocianowa pojawi się specjalny dozownik do czyszczenia rąk. W ostatnim czasie decyzję o montażu urządzenia podjęły władze dolnośląskiego Jawora. Z apelem o instalację takiego rozwiązania w naszym mieście zwrócił się do burmistrza wiceszef tutejszej Rady Miejskiej, Piotr Wandycz.

- W obecnej sytuacji bardzo ciężko o zakup płynu dezynfekującego, dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo naszych mieszkańców zwróciłem się z prośbą o montaż dozownika w Chocianowie - informuje Piotr Wandycz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie.

"Tak jak zapowiadałem, zrobimy wszystko, żeby minimalizować ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2, które powoduje COVID-19. Już niedługo w naszej gminie pojawią się stacjonarne panele do dezynfekcji rąk"
W Jaworze stanął aplikator, który podaje płyn do dezynfekcji bez konieczności dotykania go rękami. Wystarczy nacisnąć nogą przycisk, który zamontowany jest na samym dole urządzenia. 

- Tak jak zapowiadałem, zrobimy wszystko, żeby minimalizować ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2, które powoduje COVID-19 - poinformował nas Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński - już niedługo w naszej gminie pojawią się stacjonarne panele do dezynfekcji rąk, bo nie każdego stać na zakup płynów dezynfekujących, których ceny są aktualnie absurdalnie wysokie. To ważne żeby każdy bez względu na zasób portfela mógł być tak samo chroniony. Nie wykluczam także kolejnych ruchów w zakresie ochrony przed koronawirusem - dodaje burmistrz Kulczyński.

"W obecnej sytuacji bardzo ciężko o zakup płynu dezynfekującego, dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo naszych mieszkańców zwróciłem się z prośbą o montaż dozownika w Chocianowie"
O szczegółach, kiedy i gdzie dokładnie staną dozowniki z pewnością poinformujemy.
[KN]