Tutejsza biblioteka oraz wszystkie jej filie nadal jest nieczynna do odwołania, jednak jej pracownicy zachęcają mieszkańców Chocianowa do czytania, oglądania i słuchania on-line. Wskazują także na źródła, w jakich legalnie możemy znaleźć interesujące nas lektury.

Termin zwrotu książek zostanie automatycznie przedłużony, więc czytelnicy nie muszą się przejmować ich natychmiastowym zwrotem. Pracownicy Biblioteki Publicznej w Chocianowie zachęcają do czytelnictwa w tych trudnych czasach. Jak wiadomo, czytanie książek rozbudowuje wyobraźnię i pozwala przenieść się w inny świat. 

Chcielibyśmy przekonać Was do twórczego spędzania tego trudnego dla nas czasu. Zachęcamy do czytania, oglądania i słuchania online - czytamy na profilu biblioteki na jednym z portali społecznościowych - podpowiadamy, gdzie można znaleźć w sieci darmowe książki, audiobooki czy filmy. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, zarówno dorośli, uczniowie a także nasi najmłodsi. Życzymy zdrowia. 

Chocianowska biblioteka podaje linki do Instytutu Książki oraz portalu Legalna Kultura, gdzie można znaleźć mnóstwo pozycji. Jednocześnie wypożyczalnia książek zachęca do dzielenia się swoimi recenzjami przeczytanych lektur w ramach zorganizowanej akcji „Opowiedz innym, co się teraz czyta”.

- Podzielcie się z nami własnymi wrażeniami w krótkiej recenzji ze zdjęciem lub bez, forma dowolna - zachęcają pracownicy biblioteki.

Aby wziąć udział w akcji należy wysłać e-mail na adres: chobib@onet.eu, można także napisać komentarz pod odpowiednim postem na społecznościowym profilu Biblioteki Publicznej. Aktualna jest oferta skierowana do osób starszych i niepełnosprawnych "Książka na telefon".

[KN]