Jesienny cykl zajęć Nordic Walking w Chocianowie organizowany jest w ramach Programu Społecznej Odpowiedzialności EKO-Zdrowie. Program jest skierowany do osób które skończyły 35 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Zajęcia Nordic Walking obejmować będą treningi z zakresu prawidłowego marszu z kijami tj. nauki i doskonalenia technik nordic walking oraz kształtowania podstawowych zdolności motorycznych: siła, szybkość, wytrzymałość.

Zajęcia obejmować będą dziesięć jednostek treningowych. Każda jednostka treningowa obejmuje 90 minut pracy z wykwalifikowanym instruktorem który, czuwać również będzie nad bezpieczeństwem biorących udział w zajęciach.

W ramach zajęć w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie odbędą się dwie prelekcje. Tematyka prelekcji obejmuje zdrowotne aspekty: „Zdrowa dieta to nie wszystko – wpływ kosmetyków na nasze zdrowie” oraz „Wpływ nordic walking na wydłużenie naszego życia”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 października 2019 r. pod nr telefonu 668 005 085, oraz pod adresem poczty elektronicznej prezespsnw@gmail.com . Ilość miejsc ograniczona ! Więcej informacji na stronie http://www.psnw.pl/