Wczoraj został przekazany przez Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego sprzęt Drug Test 5000 Komisariatowi Policji w Chocianowie, a już dziś otrzymaliśmy informację, że pierwsza osoba została złapana, która pod wpływem narkotyków kierowała autem.

Drug Test 5000 to specjalistyczny sprzęt do wykonywania testów na obecność narkotyków w organizmie. Tester posiada dużą wiarygodność wyników , co potwierdza wysoki stopień zgodności z testami krwi. Tester wykrywa następujące substancje: amfetamina i jej pochodne, opiaty, kokaina i produkty jej rozkładu, benzodiazepiny, kanabinoidy, ketamina czy metadon.

Z informacji jakie otrzymała nasza redakcja dowiedzieliśmy się, że już w nocy z poniedziałku na wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Chocianowie dzięki nowemu sprzętowi złapali osobę, która pod wpływem amfetaminy kierowała autem.

Amfetaminy to grupa związków chemicznych, które są bardzo powszechnym, lecz nielegalnym środkiem psychotropowym. To narkotyk, który prowadzi do ciężkiego uzależnienia psychicznego, wyniszczenia organizmu, wykluczenia społecznego a nawet do śmierci. Amfetamina przyjmowana jest dożylnie, doustnie, przez nos lub palenie. Ogólnie rzecz biorąc, powoduje kilkugodzinne skrajne pobudzenie psychoruchowe.

Nowy sprzęt usprawni pracę policji oraz zwiększy poziom bezpieczeństwa w naszej gminie. Tester niewątpliwie przyczyni się do zmniejszenia ilości osób, które sięgają po narkotyki.