Dzień Szpilek to akcja organizowana przez Moliera2 dla dzieci z Kliniki Onkologicznej Przylądek Nadziei. Polega na opublikowaniu zdjęcia, którego motywem przewodnim będą szpilki.

Dokładnie dzisiaj, 25 września jest Dzień Szpilek. Tego dnia wystarczy zrobić zdjęcie swoim szpilkom i opublikować je na jednym z portali społecznościowych: Facebook lub Instagram. Do akcji włączyły się urzędniczki naszego Ratusza, a także pracownice Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (zdjęcia poniżej). Za każde udostępnione zdjęcie oznaczone hashtagiem #DzienSzpilek Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową otrzyma 2 złote na rzecz pacjentów szpitala.

- Organizacja od 30 lat zakupuje drogie, nierefundowane leki oraz nowoczesny sprzęt medyczny, finansuje terapie i rehabilitacje, a także prowadzi unikatową w skali kraju Klinikę Mentalną, w której wsparcie psychologiczne otrzymują nie tylko pacjenci, ale także ich rodzice - czytamy na portalu onkologia-dziecieca.pl.
W ramach pierwszego Dnia Szpilek opublikowano ponad 15 000 zdjęć, a na konto fundacji powędrowało 31 250 zł! Regulamin akcji dostępny jest na stronie: www.naratunek.org/wp-content/uploads/2020/09/Regulamin-II-Ogólnopolski-DzienSzpilek.pdf
[KN]