Ponad stu mieszkańców wsi Parchów podpisało się pod wnioskiem o odwołanie Anny Pichały z funkcji Sołtysa. Wszystko wskazuje na to, że miarka się przebrała a pierwsi reagują ludzie z najbliższego otoczenia - czytamy w najnowszym "Głosie Regionu". Czy to oznacza, że wkrótce zostanie odwołana?

- Anna Pichała jako sołtys wykonuje swoje obowiązki w sposób stronniczy, naruszając jednocześnie zasady współżycia społecznego, poprzez stałe i notoryczne prowadzenie wobec Organów Miasta i Gminy Chocianów oraz pracowników Urzędu jak również mieszkańców Parchowa „hejtu” w mediach społecznościowych w zakresie wykonywanych przez nich zadań – tak argumentują swoją decyzję mieszkańcy Parchowa.

Nie ma się co takiemu podejściu dziwić, ponieważ przez brak chęci współpracy z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim, wieś Parchów może wiele stracić. Nie wspominając już o tym, że coraz częściej Parchów widziany jest w negatywnym świetle nie tylko wśród mieszkańców Miasta i Gminy Chocianów, ale także ościennych samorządów. - Taka postawa Sołtys Parchowa jako funkcjonariusza publicznego dyskwalifikuje ją w opinii środowiska do reprezentowania ich interesów na arenie Samorządu Terytorialnego realizując zadania własne Gminy, w tym również na rzecz sołectwa Parchów.

Więcej w najnowszym "Głosie Regionu". Przypominamy, że wszystkie dotychczasowe numery chocianowskiej gazety można zobaczyć na samym dole strony głównej chocianow.pl.