Do Święta Zmarłych tak zwanych Zaduszek pozostało ponad miesiąc, a już odnotowano pierwsze kradzieże kwiatów na cmentarzu. Gdyby tego było mało, została zniszczona lampa i wyrwana tablica z regulaminem boiska sportowego.

W ostatnim czasie dużo dzieje się w gminie Chocianów. Wiele pozytywnych zmian, licznych wydarzeń, inwestycji, ale także kradzieże i dewastacje.

Dziś do naszej redakcji wpłynęły informacje o kradzieży wrzosu z jednego z pomnika znajdującego się na cmentarzu komunalnym w Chocianowie. Zazwyczaj do takich incydentów dochodziło kilka dni przed Świętem Zmarłych, natomiast do Zaduszek pozostał ponad miesiąc . Pytanie, co kierowało złodzieja - czy chęć zysku, czy może głupi żart?

Dzisiaj dotarła do nas także wiadomość o zerwanym regulaminie boiska sportowego znajdującego się przy ul. Krótkiej w Chocianowie. Tablica, która miała informować mieszkańców jak bezpiecznie korzystać z terenu sportowego, została po niespełna czterech godzinach zerwana.

Gdyby tego było mało, przy ul. Ogrodowej prawdopodobnie celowo zdewastowano i zniszczono lampę , która oświetlała nocą drogę mieszkańcom.

Apelujemy o reagowanie na przypadki kradzieży, dewastacji czy niepokojące zachowania. To właśnie my możemy zapobiec kolejnym tego typu działaniom. 

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI - REAGUJMY !