"Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni" to gminny konkurs plastyczno-historyczny zorganizowany przez Tomasza Kulczyńskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. Właśnie wyłoniono jego zwycięzców.

Uczniowie szkół podstawowych swoimi pracami konkursowymi upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Chętni do wzięcia udziału w konkursie musieli wykonać pracę plastyczną dowolnie wybraną techniką. Jego celem było upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II Wojnie Światowej.

Laureatów wybrano spośród autorów 53 prac. Znaleźli się wśród nich w kategorii klas I-III, zwycięzca Gracjan Jankowski z klasy II C ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie, oraz Kaja Janiec z klasy II C ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie (2 miejsce) i Oliwia Stępniewicz z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Trzebnicach (3 miejsce), w kategorii klas IV-VI, zwycięzca Szymon Kulesza z klasy VI D oraz Lena Byczek z VI C (2 miejsce) i Piotr Faluta z VI D (3 miejsce) ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie, w kategorii klas VII-VIII, zwyciężczyni Dorota Andruszko z klasy VIII B, Wiktor Hrycak z klasy VII A (2 miejsce) oraz Jakub Drozd z klasy VII A (3 miejsce) ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu prac.
[KN]