Jak wynika z codziennego raportu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Polkowicach mamy 30 nowych zakażeń, brak ozdrowień i niestety jeden przypadek śmiertelny. Zmarł 74-letni mężczyzna z Gminy Radwanice.

Na Dolnym Śląsku mamy dzisiaj 2 tysiące 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. Od początku epidemii w naszym województwie zaraziło się już łącznie 49 tysięcy 707 osób.

W ciągu minionej doby w naszym powiecie przybyło 30 nowych zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Wśród nich mieszkańcy gmin Polkowice (9 osób), Przemków (6 osób), Gaworzyce i Chocianów (po 5 osób), Grębocice (3 osoby) i Radwanice (2 osoby). Od początku epidemii w Powiecie Polkowickim zaraziło się już 1190 osób. Niestety wzrosła także liczba zgonów. Do dzisiaj z powodów epidemicznych zmarło 18 osób, jednak 4 zgony nie nastąpiły z powodów COVID-19. Niestety nie odnotowano nowych ozdrowień, nikt jednak nie wymaga hospitalizacji i nie jest objęty nadzorem epidemicznym. Aktualnie na kwarantannie przebywają mieszkańcy gmin Polkowice (443 osób), Chocianów (278 osób), Gaworzyce (134 osoby), Przemków (119 osób), Radwanice (103 osoby) oraz Grębocice (97 osób).
[KN]