Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zwraca się ze szczególną prośbą do rodziców z terenu miasta i gminy Chocianów. Jest to swoiste przypomnienie o aktualnych zasadach i obostrzeniach utrzymanych przez rząd.

Wprowadzony w życie został trzeci, lecz nie ostatni etap znoszenia obostrzeń związanych z panującą epidemią, który zezwala na otwarcie obiektów sportowych, ale po spełnieniu odpowiednich wymogów sanitarnych.

- Przypominamy, że wszystkie obiekty sportowo - rekreacyjne mogą być użytkowane tylko i wyłącznie po uzgodnieniach z zarządcą obiektu - dowiadujemy się w MZGKiM w Chocianowie. - Od 24 marca do odwołania obowiązuje zakaz korzystania ze wszystkich obiektów sportowych zarządzanych przez nas

Zakaz ten nie został wycofany, dlatego sukcesywnie tutejszy zakład komunalny dopuszcza do użytkowania kolejne obiekty sportowe. Jak sugeruje chocianowski MZGKiM zabezpieczenia na zamkniętych terenach są jednak notorycznie zrywane, a dzieci bez nadzoru rodziców lub osób dorosłych korzystają z tych obiektów, co może powodować srogie kary nakładane na mieszkańców naszej gminy przez policję lub Główny Inspektora Sanitarny.

- Informujemy, że na dzień dzisiejszy istnieje możliwość korzystania z obiektów sportowych przy hali widowiskowo-sportowej, po uprzednim ustaleniu warunków z zarządcą obiektu. Również dla Klubu Sportowego "Stal" Chocianów zostały częściowo przygotowane tereny sportowe na stadionie miejskim - informuje MZGKiM. - Zamknięte do odwołania pozostaje boisko wielofunkcyjne przy ul. Krótkiej i Środkowej. Trwałe zamknięcie na tym boisku jest powodowane także problemem tzw. piłkochwytów, które są często rozrywane.

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poleca także kontakt telefoniczny, za pośrednictwem którego każdy będzie mógł z łatwością umówić się na wizytę na hali i nie tylko. "Masz wątpliwości zadzwoń: 76-818-51-15". Niestety nadal nie ma wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących zasad udostępniania i korzystania z placów zabaw.

MZGKiM sukcesywnie dezynfekuje i przygotowuje tereny placów zabaw do korzystania z nich, wszyscy przypominają o przestrzeganiu ogłoszeń znajdujących się na regulaminach placów zabaw. Niestety także dorośli jeszcze przez kilka dni nie skorzystają z siłowni, klubów fitness i basenów dopiero od najbliższej soboty, 6 czerwca. Mieszkańcy, zarówno miasta, jak i gminy muszą mieć świadomość, że nie wejdą na plac zabaw lub teren siłowni, który jest zamknięty, a jeśli to zrobią, będzie to na ich odpowiedzialność.
[KN]