Dzień Wszystkich Świętych to dzień zadumy, wspomnień i pamięci o tych, którzy od nas odeszli. Na cmentarzach w gminie Chocianów zrobiło się dziś tłoczono, a to znaczy, że mieszkańcy pamiętają nie tylko o bliskich osobach, ale także dbają o zapomniane groby.

Odwiedzanie grobów, przynoszenie kwiatów czy zapalanie zniczy, to dowód, że mieszkańcy dbają o tych, którzy od nas odeszli. W Dzień Wszystkich Świętych czy w Zaduszki oddajemy się chwili refleksji, zadumy i myśli nad zmarłymi, ale i własnym życiem, które przemija. W gminie Chocianów mieszkańcy licznie przybyli na cmentarze, aby oddać cześć zmarłym. Jest to znak, że chocianowianie pamiętają i ku zaskoczeniu dbają również o zapomniane groby, zapalając na nich znicze, składając kwiaty czy po prostu modląc się przy nich.

Za sprawą kontynuacji działań burmistrza Tomasza Kulczyńskiego 27 października można było odebrać po mszach świętych na terenie gminy Chocianów darmowe znicze. Akcja miała na celu zapalenie ,,światełka pamięci'' na zapomnianych grobach. Podczas akcji ponad 1000 zniczy rozeszło się jak ciepłe bułeczki, które rozświetliły dziś groby.

- Odwiedziłam dziś cmentarz w Chocianowcu oraz w Trzebnicach i byłam miło zaskoczona, gdy zobaczyłam, że na każdym grobie choć jeden znicz jest zapalony - mówiła Krystyna mieszkanka gminy Chocianów.

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…” tą modlitwą najczęściej składamy hołd naszym zmarłym, pamiętajmy jednak o naszych bliskich nie tylko od święta.