Urząd Miasta i Gminy Chocianów z nowym samochodem FIAT 500x, kupionym w autoryzowanym salonie Fiat.

Koszt zakupu wyniósł 71 049,00 zł brutto. Pojazd służył jako auto demonstracyjne, stąd też jego cena w stosunku do specyfikacji, była niższa od ceny katalogowej.

Poprzednie auto służbowe kupione przez Gminę jest z 2003 roku ma przebieg ponad 400 tys. i jest, krótko mówiąc, w opłakanym stanie co wymaga ciągłego nakładu finansowego. Od początku roku auto przeszło już kilka napraw, jednak co chwilę pojawiają się nowe awarie.

Niemal roczne funkcjonowanie Urzędu nastawionego na pozyskiwanie środków zewnętrznych pokazało, że obecnie, chcąc być równorzędnym partnerem negocjacyjnym, należy w pełnym wymiarze uczestniczyć w projektach, konsultacjach i spotkaniach np. we Wrocławiu, ale i nie tylko. Ważne jest zatem, aby pracownicy urzędu- kadra kierownicza mogła w możliwie najlepszy sposób realizować projekty, które wpływać będą na rozwój Miasta i Gminy Chocianów. Będąc w pełni mobilnym, staje się to o wiele bardziej możliwe i szybsze.

Samochodem można podróżować bezpieczniej i pewniej szczególnie w dalsze trasy. Auto będzie głównie do dyspozycji kadry kierowniczej.