Nie było niespodzianek, bo być nie mogło. Według pierwszych sondażowych wyników, wybory parlamentarne zdecydowanie wygrywa PiS, który w skali kraju zdeklasował pozostałe partie. Ostatecznie w Sejmie znajdzie się miejsce jeszcze dla Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL oraz Konfederacja.

Zgodnie z przewidywanami Prawo i Sprawiedliwość uzyskało rekordowy wynik wyborczy - 43,6 %. Pewne drugie miejsce zanotowała Koalicja Obywatelska - 27,6 %, zaś trzecie Lewicy z wynikiem 11,9 %. Powyżej progu znalazł się także PSL z wynikiem - 9,6 %. W Parlamencie znajdzie się także Konfederacja, która zdobyła 6,4 % Przypomnijmy, że to sondażowe wyniki, które mogą różnić się od oficjalnych nawet o dwa punkty procentowe.

Według sondażowych wyników, PiS rządzić będzie samodzielnie, ponieważ zdobyło 239 z 460 mandatów. 130 mandatów padło łupem Koalicji Obywatelskiej, 43 dla Lewicy, 34 dla PSL a 13 dla Konfederacji.

Do południa w Gminie Chocianów najlepszą frekwencję zanotowano w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych, która wynosiła 19,75 %. Najsłabszą natomiast w Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Trzebnicach (10,63 %). Według kolejnych danych, czyli na godzinę 17 - najlepszą frekwencją poszczycić mogli się w Chocianowcu, a wynosiła ona 51,85 %. Ponad pięćdziesiąt procent frekwencji zanotowano również w Brunowie i Parchowie. Łączna frekwencja w Gminie Chocianów wynosiła 43,10 %.