23 października dzieci z Punktów przedszkolnych w Trzebnicach i Żabicach pojechały na pierwszą wspólną wycieczkę do Lubina. Przedszkolaki, a zwłaszcza 3-latki, były ogromnie przejęte, ponieważ była to ich pierwsza wycieczka bez rodziców.

Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum Historyczne mieszczące się w Ratuszu. Dzieci dowiedziały się, że miasto, które często jest przez nie odwiedzane, jest ściśle związane z górnictwem. Maluchy zapoznały się z pracą górnika, elementami stroju galowego, a nawet mogły dotknąć metali wydobywanych w kopalni- miedzi i srebra. Wzięły udział w quizie na temat ciężkiej pracy w kopalni. Następnie obejrzeli różne przedmioty z lat 70-tych: komputer, pralkę, telewizor, zabawki, telefon, latarki, a nawet fiata 126p.

- Dzieci nie mogły uwierzyć, że telewizory były takie "grube" i miały dużo guziczków. Bardzo im się spodobało, że mogły popisać na maszynie do pisania - mówią opiekunowie.

Kolejnym etapem wycieczki było odwiedzenie sali zabaw "Mrowisko". Dzieci z radością pobiegły na konstrukcje, ślizgawki, karuzele, do prawdziwych domków, kuchni i kącików z klockami. Panie animatorki zorganizowały kilka zabaw, między innymi szukanie mrówki Antka.

Wycieczka była bardzo udana, pełna pozytywnych emocji, których na pewno długo przedszkolaki nie zapomną. Szkoła zapewnia, że była to pierwsza, ale nie ostatnia tego typu wycieczka.