Temat budowy przychodni medycznej w Trzebnicach znalazł się także we wczorajszym wydaniu "Wydarzeń" w Telewizji Regionalnej. O sprawie informowaliśmy już wielokrotnie, ostatnim razem w ubiegłym tygodniu w artykule "Ciężki sprzęt wjechał do Trzebnic (zdjęcia)".

"Przychodnia jest bardzo potrzebna i sygnalizowali to mieszkańcy od samego początku, jak tylko zaczęliśmy funkcjonować jako rada miejska i nowy burmistrz"
W materiale wideo dziennikarze, którzy udali się na miejsce budowy nowej przychodni w Trzebnicach, zapytali o komentarz tutejszych radnych oraz mieszkańców. Wszyscy jednogłośnie wskazali, jak ta inwestycja jest istotna nie tylko dla mieszkańców samych Trzebnic, lecz także ościennych miejscowości.

"Trzebnice, to jest bardzo duża wioska, jak i Chocianowiec, tak więc każdy z tego ośrodka skorzysta"
- Całość będzie sfinansowana z budżetu gminy. Warto podkreślić, że żadnego kredytu gmina na tą inwestycję nie będzie zaciągała - komentuje w materiale Piotr Wandycz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Chocianów - Mamy na wiosce budynek, który kompletnie nie spełnia warunków, żeby przyjmować tam pacjentów, jest niedostosowany dla osób niepełnosprawnych. Budynek, który w niedługim czasie tutaj powstanie, będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych - dodaje radny.

"Całość będzie sfinansowana z budżetu gminy. Warto podkreślić, że żadnego kredytu gmina na tą inwestycję nie będzie zaciągała"
Tutaj przyjeżdżają też z ościennych wiosek, jak Ogrodzisko, Żabice, Brunów, Chocianowiec - wymienia mieszkaniec Trzebnic, Ryszard Barylak - Trzebnice, to jest bardzo duża wioska, jak i Chocianowiec, tak więc każdy z tego ośrodka skorzysta - dodaje.

"Budynek, który w niedługim czasie tutaj powstanie, będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych"
- Przychodnia jest bardzo potrzebna i sygnalizowali to mieszkańcy od samego początku, jak tylko zaczęliśmy funkcjonować jako rada miejska i nowy burmistrz - podsumowuje szef klubu radnych "Tomasz Kulczyński 2018", radny Artur Wandycz.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.
[KN]