W najbliższą niedzielę na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Chocianowie zmierzy się dziesięć drużyn. Powalczą o tytuł Mistrza Polski Górników i Przyjaciół w piłce siatkowej. To już dziewiąta edycja tego turnieju. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Madness Chocianów.

Łącznie 10 drużyn z całej Polski zmierzy się w najbliższą niedzielę, 4 października na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Chocianowie w IX Mistrzostwach Polski Górników i Przyjaciół w piłce siatkowej. W pierwszej fazie turnieju, w dwóch grupach do rywalizacji staną, w grupie A: SMS Amator z Głogowa, Junkersi Volleyball Team z Lubina, Random Mode z Zielonej Góry, Fenix Volley z Leszna oraz AKS Nord LSK z Rybnika, zaś w grupie B: Zryw Stary Łom z Chojnowa, Copi i Przyjaciele z Lubina, Zenit Kozanoov z Wrocławia, Lespin Volley z Leszna i Volley Team Błyskawica z Sosnowca. Pojedynki w fazie grupowej będzie można podziwiać w godzinach od 9:00 do 13:50.

Z fazy grupowej do fazy play-off awansuje łącznie 8 drużyn, z których zwycięzcy od 13:50 do 15:20 rozegrają ćwierćfinały, od 15:25 półfinały, by o godzinie 16:15 wyłonić mistrza turnieju. O godzinie 17:00 nastąpi uroczyste wręczenie nagród i zakończenie mistrzostw. Partnerami imprezy są: Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie, LGD Wrzosowa Kraina oraz Staropolanka. Partnerem technicznym jest piłkarski sklep internetowy Zina, zaś partnerem medialnym lokalna telewizja Chocianow.TV.

Wszystkich fanów piłki siatkowej serdecznie zapraszamy do kibicowania.
[KN]