Okres wakacyjny jest bardzo dobrym terminem na wszelakie remonty, ponieważ wiele osób wyjeżdża na wakację i spędza czas poza miastem. Tym razem Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wykonał prace remontowe na drogach: Zielonej, Głogowskiej wraz z połączeiem tych ulic, czyli ulicą Leśną.

Z uwagi na to, że są to drogi gruntowe wyrównano na nich nierówności i wysypano kruszywo drogowe. Jak przekonuje Burmistrz Kulczyński, spora zasługa w tym radnej Doroty Kehle. - Na bieżąco monitujemy stan dróg w Gminie Chocianów i sukcesywnie staramy się je remontowac, jednak nie jest to dla nas satysfakcjonujące. Chcemy pozyskiwać środki zewnętrzne, by wykonywać kompleksowe pracę na poszczególnych odcinkach – mówi Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.

Przypomnijmy, że jedną z takich dróg, która doczeka się większego remontu jest odcinek na Zagórze, na którą Gmina Chocianów pozyskała środki zewnętrzne. Remontu doczekały się również drogi na wsiach, m.in. w Michałowie. - Cieszę się, że ciężki sprzęt dociera w najdalsze regiony naszej Gminy. Wszystko, dzięki współpracy z Burmistrzem Kulczyńskim i rozmowach z poszczególnymi Sołtysami – dodaje Paweł Bujak, radny Rady Miejskiej w Chocianowie.