Przypominamy, że już jutro tj. w sobotę 5 października rozpoczyna się akcja "Zdrowy Październik", która ma na celu ułatwić dostęp do bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami dla mieszkańców Gminy Chocianów.


Mieszkańcy zainteresowani darmowymi badaniami mogą umówić się jutro na USG tarczycy i USG piersi czyli głównie badania kierowane są do kobiet i osób zmagających się z m. in. niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy. Rodzice niemowlaków i dzieci od 17 miesiąca do 3 roku życia mogą sprawdzić nietolerancję mleka u swoich pociech. Zainteresowani bezpłatnymi konsultacjami muszą poczekać jeszcze do przyszłej soboty. W następnych tygodniach mieszkańcy będą mieli szansę wykonać USG brzucha, USG stawów biodrowych u małych dzieci, automatyczne badanie ABI oraz wziąć udział w konsultacjach z m. in. neurologiem, kardiologiem, alergologiem i ortopedą.

Organizatorzy akcji „Październik dla zdrowia” Burmistrz Tomasz Kulczyński wraz z CDT Medicus zapraszają wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. Warto wspomnieć, że cała akcja jest finansowana przez Gminę.  Październikowy program bezpłatnych badań w CDT Medicus w Chocianowie potrwa przez cztery weekendy do 26 października.Wszystkie konsultacje i badania odbędą się w CDT MEDICUS w Chocianowie przy ul. 3-go Maja 2. Rejestracja na badania od godz. 8:00 w wyznaczonych dniach w Centralnej Rejestracji w Przychodni w Chocianowie. Uczestnik zarejestrowany otrzyma skierowanie z podaną datą i godziną przyjęcia na wybrane badania profilaktyczne i konsultacje.