W siedzibie Regionalnego Centrum Kultury rozpoczęły się dzisiaj bezpłatne kursy językowe dla mieszkańców Chocianowa. 

Kursy dotyczą nauki języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego oraz nauki obsługi komputera. Celem zajęć jest zdobycie do końca lutego 2020 roku kwalifikacji językowych i cyfrowych. Każdy z uczestników otrzymuje darmowe materiały i podręczniki. Zajęcia odbywają się na małej sali RCK w kilku grupach, dzięki czemu łatwiej jest prowadzić zajęcia oraz są one dopasowane do poziomu uczestników.​

- Zapisało się 56 chętnych osób z terenu gminy Chocianów – mówi koordynator projektu, Malwina Niedźwiecka - jest jeszcze możliwość dołączenia do grona kursantów na naukę języka francuskiego, angielskiego i nauki obsługi komputera. Ilość miejsc ograniczona.

Do grona uczestników szkolenia mogą należeć mieszkańcy gminy Chocianów (bez konieczności zameldowania), w wieku od 18 do 50 lat z wykształceniem maksymalnie ponadgimnazjalnym oraz osoby starsze (powyżej 50 lat) bez kryterium ograniczającego poziom wykształcenia. Uczestniczyć nie mogą osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, a także studenci dzienni oraz zaoczni.

Zajęcia realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020 pod nazwą "Poprawa dostępności i wspierania uczenia się przez całe życie". Po zakończonym kursie i zdanym egzaminie, każdy z kursantów otrzymuje certyfikat.

Osoby zainteresowane dopisaniem się do listy uczestników proszone są o kontakt z koordynatorem projektu, panią Malwiną Niedźwiecką, pod nr telefonu 574-000-916 lub pod nr telefonów: 76-818-55-80 oraz 513-166-572 z Regionalnym Centrum Kultury.

[KN]