Mieszkańcy Chocianowa po raz kolejny są świadkami aktu wandalizmu. Tym razem zostały zniszczone i skradzione nowe śmietniki.

Przypomnijmy, że pierwsze śmietniki zostały zamontowane w sierpniu tego roku, a obecnie na terenie Chocianowa nowych pojemników na odpady mamy w ilości 70 sztuk. Były to kolejne działania Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów, które miały za zadanie ułatwić życie mieszkańcom. Zwiększenie ilości pojemników na śmieci przyczyniły się do utrzymania czystości i porządku w naszej gminie.

Wychodzi na to, że nie każdy wie na co służą kosze na śmieci. Podczas weekendu dwa pojemniki na odpady zostały zdewastowane, a następnie skradzione. Kosze znajdowały się przy ulicy Fabrycznej oraz przy ul. 3 Maja koło Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.

Mieszkańcy chętnie z nich korzystali, jednak jak widać nie wszystkim się one spodobały. Pytanie tylko, kto dopuszcza się takiego karygodnego zachowania? Czy są to te same osoby, które również dopuścili się uszkodzenia psich pakietów ? czy zdewastowania ławek ?.

Pamiętajmy, że to jak wygląda nasze miasto, zależy od nas wszystkich. Dlatego prosimy o reagowanie, gdy widzimy coś podejrzanego.

O całym zajściu została poinformowana Policja, która będzie szukała sprawcy wandalizmu.