Wakacje zaczęły się już na dobre, dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach starają się zapewnić bezpieczeństwo wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi kierują na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu letniego wypoczynku jest priorytetem nie tylko polkowickiej policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek.

- W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek - informuje sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. - W powiecie polkowickim nie wyznaczono stałego miejsca kontroli autobusów, wobec czego przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek - dodaje rzecznik policjantów.
Można to zrobić osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 47-874-72-00. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.
[KN]