Wczoraj na chocianowskim Rynku przed zwycięskim dla Stali Chocianów meczem z Odrą Ścinawa, kibice obu drużyn upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości.

Pojedynek zachodniej grupy dolnośląskiej IV ligi Koleje Dolnośląskie pomiędzy Stalą Chocianów a Odrą Ścinawa okazał się zwycięski dla gospodarzy. Podopieczni Mirosława Wolana na własnym boisku pokonali gości ze Ścinawy 4:1. Cały pojedynek można obejrzeć dzięki lokalnej telewizji Chocianow.tv, a wideo dostępne jest w naszym artykule: "Na żywo: Stal Chocianów - Odra Ścinawa (wideo)". Kibice Stali Chocianów i Odry Ścinawa postanowili wspólnie upamiętnić datę 11 listopada.

- Upamiętniliśmy ważną datę w historii Polski. Tak się zdarzyło, że mogliśmy to zrobić z zaprzyjaźnionymi kibicami Odry Ścinawa, z którymi często się wspieramy w kibicowaniu naszych drużyn, bo przyjechali do nas z patriotycznym banerem - mówi nam jeden z kibiców Stali Chocianów. - Wspólnie na chocianowskim Rynku chcieliśmy pokazać nasz patriotyzm i nasze przywiązanie do narodowych barw i tradycji. A potem było już zwycięstwo naszej Stali. Szkoda, że odbiło się akurat na ekipie z Odry Ścinawa, ale wspieramy się od lat i nie mają nam tego za złe - dodaje wierny fan chocianowskiego klubu piłkarskiego.
Po 17. kolejkach i 16. rozegranych pojedynkach z 25. punktami Stal Chocianów zajmuje siódmą lokatę w tabeli, tracąc tylko 2 punkty do czwartego w tabeli Leśnika Osiecznica i 14 punktów do pierwszych w tabeli Karkonoszy Jelenia Góra. Do końca rundy jesiennej podopiecznym Mirosława Wolana zostały już tylko dwa pojedynki, w najbliższą sobotę na wyjeździe ze Spartą Grębocice oraz tydzień później na własnym stadionie ze Spartą Rudna.

Chocianowianie świętowali w domach

Więcej o wydarzeniach sprzed 102. lat znajdziecie w naszej serii Kartka z kalendarza: "11 listopada, Święto Niepodległości". Wczorajsze świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości w głównej mierze przeniosło się do Internetu. Chocianowianie mogli w nich uczestniczyć za sprawą lokalnej telewizji, której najnowsze produkcje śledzić można zarówno w serwisie YouTube, jak również na portalu Facebook. Wszystkie nagrania możecie znaleźć także w naszych doniesieniach prasowych: "Na żywo o 10:00 Msza Święta", "Kulczyński: to święto wszystkich Polaków" oraz "Chocianowianie do hymnu w samo południe".
[KN]