Czynności operacyjne wykonywane przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu byłego mieszkańca powiatu polkowickiego, który ukrywał się przed organami ścigania od grudnia zeszłego roku. Ostatecznie polkowiccy funkcjonariusze zatrzymali 41-latka na terenie województwa lubuskiego.


"Ostatecznie polkowiccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Szprotawie ustalili, że mężczyzna przebywa właśnie na terenie powiatu żagańskiego. Dzięki wytężonej pracy i dużemu zaangażowaniu w proces poszukiwawczy, policjantom udało się go namierzyć i zatrzymać na terenie Szprotawy"
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadząc poszukiwania za byłym mieszkańcem powiatu polkowickiego ustalili jego obecne miejsce pobytu. 41-latek był poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych wydanego przez Sąd Rejonowy w Żaganiu w związku z wyrokami skazującymi na karę pozbawienia wolności.

- Podczas intensywnych poszukiwań mężczyzny policjanci zastosowali wiele metod i form pracy operacyjnej, stale sprawdzali miejsca, w których poszukiwany mógł przebywać - podsumowuje działania policji oficer prasowy KPP w Polkowicach, sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski - Ostatecznie polkowiccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Szprotawie ustalili, że mężczyzna przebywa właśnie na terenie powiatu żagańskiego. Dzięki wytężonej pracy i dużemu zaangażowaniu w proces poszukiwawczy, policjantom udało się go namierzyć i zatrzymać na terenie Szprotawy - dodaje policjant.


"Podczas intensywnych poszukiwań mężczyzny policjanci zastosowali wiele metod i form pracy operacyjnej, stale sprawdzali miejsca, w których poszukiwany mógł przebywać"
41-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie rozpoczął odbywanie kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz kierowanie gróźb karalnych.
[KN]