Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach od rana prowadzą na drogach powiatu polkowickiego kolejną akcję pn. "Trzeźwy Poranek". Niestety funkcjonariusze odnotowali dziś już pierwszy przypadek kierującego, który prowadził swój samochód pod wpływem alkoholu.

Polkowiccy policjanci cyklicznie prowadzą działania na drogach naszego powiatu m.in. w ramach takich akcji jak ta dzisiejsza pn. ,,Trzeźwy Poranek". Tego typu działania mają głównie na celu przypominanie wszystkim kierowcom o tym, że każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu stanowi realne zagrożenie dla siebie, a także życia i zdrowia innych użytkowników dróg.


Niestety dzisiejszy poranek, mimo licznych policyjnych apeli, nie dla wszystkich uczestników ruchu jest trzeźwy. Policjanci tuż przed godziną 6 rano zatrzymali do kontroli samochód marki mitsubishi, którego kierującym okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem przekraczającym wartość 0,56 promila. Teraz uczestnik ruchu drogowego, który zdecydował się na jazdę "na podwójnym gazie", za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Choćby ten przykład pokazuje, że problemu jazdy pod wpływem alkoholu nie da się niestety całkowicie wyeliminować, jednak dzięki prowadzonym działaniom policyjnym, można go znacząco zmniejszyć.