Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych organizuje Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Będzie można spotkać się z dyrektorem szkoły, zapoznać się z ofertą programową, zwiedzić szkołę, wziąć udział w zajęciach oraz wykładzie na temat "gotowości dziecka do podjęcia roli ucznia".

Wszystkich rodziców, którzy już we wrześniu wysyłają swoje pociechy do klasy pierwszej szkół podstawowych zaciekawi oferta przygotowana przez Szkołę Podstawową w Szklarach Dolnych. W najbliższy piątek, 13 marca od godziny 16:00 w szkole im. Jana Pawła II rozpoczną się Dni Otwarte. W programie wiele atrakcji dla najmłodszych i ich opiekunów.

Ten dzień rozpocznie się od prezentacji oferty edukacyjnej przedstawionej przez dyrektora placówki. Dla rodziców przewidziany został wykład o "gotowości dziecka do podjęcia roli ucznia" prowadzony przez Agnieszkę Nowicką z Uniwersytetu Wrocławskiego. Dla najmłodszych przewidziano także namiastkę prowadzonych przez pedagogów zajęć edukacyjnych: matematyka z tabletem, programowanie i robotyka oraz interaktywny język angielski. W programie nie zabraknie także zwiedzania szkoły i poznawania zakamarków miejsca, w którym już od września uczniowie będą spędzać gros swojego czasu.
[KN]