Polkowiccy kryminalni pokazali, że zawsze są czujni i reagują na niebezpieczne sytuacje. Jadąc przez miejscowość Żabice w gminie Chocianów zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena, który swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. Jak się okazało 33-latek miał 3,7 promila alkoholu w organizmie.


Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Żabice w gminie Chocianów. Tego dnia polkowiccy kryminalni wracali z realizacji zleconych czynności służbowych zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierowca stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla kierowców jadących z naprzeciwka, po czym zjechał do przydrożnego rowu. Policjanci zareagowali natychmiast i zanim jeszcze 33-latek zdołał wydostać się ze swojego samochodu, na jego rękach zagościły kajdanki. Późniejsze badanie stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy, którzy od razu podejrzewali, że mieszkaniec powiatu opatowskiego może znajdować się pod działaniem alkoholu bądź środków odurzających.

Po zbadaniu stanu trzeźwości zatrzymanego mężczyzny okazało się że, w organizmie mężczyzny jest 3,7 promila alkoholu. Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy kierujący usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

[BA]