Wybory na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w niedzielę, 28 czerwca. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7:00 do 21:00. Będziemy wybierać jednego spośród jedenastu zgłoszonych kandydatów. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć sylwetki każdego z nich. Codziennie (za wyjątkiem niedzieli i okresu ciszy wyborczej) publikujemy podstawowe informacje o jednym z kandydatów. Siódmym na liście wyborczej będzie Mirosław Piotrowski.

Dr Mirosław Mariusz Piotrowski, 54 lata, aktualnie zamieszkały w Lublinie, wykształcenie wyższe historyczne. Jako zawód podał "nauczyciel akademicki", a jako miejsce pracy wskazał Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. Członek (założyciel i przewodniczący) partii politycznej Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi. W latach 2004 - 2019 poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji. Urodził się 9 stycznia 1966 w Zielonej Górze.

W jego tezach wyborczych możemy odnaleźć takie hasło, jak "Prezydent Bezpiecznego Jutra", który cechuje się następującymi atrybutami: jest aktywny w podejmowaniu inicjatyw ustawodawczych, chroni obywatela, także przed szkodliwymi posunięciami rządu, realnie kreuje politykę zagraniczną Polski, jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju, a nie za Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, chroni życie ludzkie od samego poczęcia, reanimuje bardzo chorą służbę zdrowia, jest stróżem podatków (STOP dla ich mnożenia i podnoszenia), opowiada się za ich obniżeniem, jest za rozsądkiem klimatycznym, ale nie jest grabarzem polskiego górnictwa, jest za wykorzystaniem potęgi polskiego rolnictwa, jest za sądami dla obywatela, przeciwko politycznym karuzelom stanowisk w sądownictwie, chroni przed prywatyzacją dobra narodowe, np. polskie lasy, szlifuje bezcenny brylant jakim jest Polonia i Polacy mieszkający poza granicami Ojczyzny.
[KN]