Na początku tego tygodnia absolwent Szkoły Podstawowej w Chocianowie został uhonorowany tytułem "Prymusa Szkoły" za osiągnięcia w ubiegłym roku szkolnym. Najlepsze wyniki osiągnął Mateusz Kulesza i to do niego powędrowała nagroda.

Uroczystość nie mogła się odbyć w czerwcu tego roku wraz z rozdaniem świadectw ze względu na sytuację epidemiczną. Decyzją Rady Pedagogicznej w roku szkolnym 2019/2020 najlepszym uczniem wybrano Mateusza Kuleszę, dlatego w tym tygodniu udało się uhonorować najlepszego w ubiegłym roku szkolnym ucznia.

Mateusz jest wyjątkowym Prymusem, ponieważ rok szkolny 2019/2020 był inny niż dotychczasowe - przypomina dyrektor szkoły Dorota Kyc. - Nagrodę rzeczową ufundowała Rada Rodziców oraz Fundacja Vita Regionem. W tej uroczystej chwili towarzyszyła Mateuszowi mama Joanna, która odebrała List Gratulacyjny. Serdecznie gratulujemy rodzicom, a Mateuszowi życzymy wielu sukcesów w nowej szkole - dodaje dyrektor Kyc.
Mateusz w ubiegłym roku szkolnym, jako uczeń klasy 8b osiągał bardzo dobre rezultaty w nauce. Średnia jego ocen wyniosła 5,44, a średnia z egzaminu ósmoklasisty to 90%. My również gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych.
[KN]