Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej co jakiś czas na jednym z portali społecznościowych dzieli się ciekawostkami związanymi z funkcjonowaniem zakładu i jego historią. Tym razem na profilu tutejszej komunalki pojawiła się ciekawostka związana z planami budowy basenu... z roku 1957.

Pływalnia miała być zlokalizowana przy parku miejskim, u zbiegu obecnych ulic Kasztanowej i Topolowej. Na taflę wody o wymiarach 50 na 20 metrów można byłoby skakać z trampoliny o wysokości 5 metrów. Plany zakładały brodzik dla dzieci i boisko do wodnej siatkówki. Obiekt, który zaplanowano na 300 osób miał posiadać także kawiarnię, szatnię i punkt sprzedaży biletów. Jak czytamy na profilu zakładu, zakończenie inwestycji zaplanowano na 1 czerwca 1958 roku. 

Tamtych planów nie udało się zrealizować, Chocianów jednak basenu się doczekał. Ostatnio za sprawą decyzji burmistrza Tomasza Kulczyńskiego zwiększyła się dostępność naszego Delfinka, dzięki czemu mieszkańcy mogą korzystać dłużej w ciągu dnia zarówno z basenu, jak i sauny. Dla amatorów wodnych wrażeń obiekt otwarty jest od 6:30 do 21:00, za wyjątkiem dni szkolnych, kiedy w godzinach od 8:00 do 14:00 basen zarezerwowany jest dla uczniów tutejszych szkół.

[KN]